Dzielę się z Wami moim doświadczeniem, które się sprawdziło. A zatem do dzieła!
Zapoznaj się w pierwszej kolejności z:
1. Rozporządzeniami dotyczącymi zmian w organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach. Wejdź na mój blog szkolny: www.pedagogg11.blogspot.com i tam w zakładce "DLA NAUCZYCIELI" znajduje się zbiór 5 najważniejszych rozporządzeń dotyczących tych zmian. Najważniejsze z nich to Rozporządzenie MEN z dn. 17 listopada 2010 roku w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach. Tam znajdziesz najważniejsze i kluczowe założenia tych zmian. To jest DEKALOG - coś najważniejszego, co trzeba znać "w nocy o północy".
2. Stronami www, które są świetną pomocą i skarbnicą ważnych informacji:
· ore.edu.pl - zakładka „Specjalne potrzeby edukacyjne”
· pedagogia.pl - do której zasobów szkoła może wykupić dostęp - to koszt ok. 250 zł za rok, otrzymujesz wtedy dostęp do wszelkich druków, formularzy, kwestionariuszy, wzorów kart tzw. KIPU, IPET i PDW).
Linki do tych stron znajdziesz także na tym blogu.
3. Książkami i broszurami instruującymi na czym polegają zmiany, i jak je wdrażać (każde Kuratorium przekazywało do szkół pakiet takich materiałów). Są to przede wszystkim następujące pozycje:
· Specjalne potrzeby edukacyjne dzieci i młodzieży. Prawne ABC dyrektora przedszkola, szkoły i placówki.
· Podniesienie efektywności kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Materiały dla nauczycieli.
· Podniesienie efektywności kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Materiały szkoleniowe. Część I
· Podniesienie efektywności kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Materiały szkoleniowe. Część II.
Większość tych publikacji ma charakterytczną okładkę. Znajdziesz je także, w formie plików pdf, na wspomnianej już stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji ore.edu.pl
Efektywnego studiowania
Pedagog w akcji
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz